Bezsenność to objaw typowo kliniczny

Zaburzenia codziennego rytmu snu nie są dla nas dobrą informacją. W praktyce taki problem może mieć bardzo duże znaczenie dla pogorszenia naszego stanu zdrowia psychicznego. Właśnie w tym wypadku wszystkie trudności w zasypianiu czy też utrzymaniu ciągłości snu, są dla nas największym zagrożeniem. Przede wszystkim brak snu być związany z innymi, poważnymi zaburzeniami, takimi jak depresja czy zaburzenia lękowe. Mówimy tu o zaburzeniach snu, które powtarzają się i utrzymują przez dłuższy czas, tzn. kilka tygodni.

W żadnym wypadku ten problem nie powinien być przez nas ignorowany. Powinniśmy sięgnąć w tej sytuacji po pomoc specjalisty, ponieważ zaburzenia snu na tle psychicznym, jest w stanie rozwiązać tylko psychiatra. W wielu przypadkach psychoterapia i odpowiednie lekki pozwalają uregulować czas naszego snu, dlatego też wydaje się, że takie rozwiązanie jest dzisiaj najlepszym wyborem. Przy dobrze wdrożonym leczeniu, bezsenność jest możliwa do wyleczenia, a poprawa może nastąpić nawet w ciągu kilku tygodni.

Oczywiście każdy z nas ma również możliwość poprawy warunków, w jakich śpimy. Wdrożenie drobnych zmian również może pozytywnie wpłynąć na jakość snu, a także może przełożyć się na jego długość. Warto zainwestować w odpowiedni materac, specjalnie dostosowaną do naszych potrzeb poduszkę, a także zadbać o niższą temperaturę w sypialni oraz unikanie niebieskiego światła na kilka godzin przed snem.

Osoby mające problemy z depresją i zaburzeniami lękowymi, często cierpią na bezsenność przewlekłą. W takich wypadkach, temat jest jeszcze bardziej złożony. Pamiętajmy, że dzisiaj psychiatra jest w stanie prawidłowo określić nasz stan psychiczny, dzięki czemu dobór odpowiednich leków, może nam w tym przypadku pomóc uporać się z tym problemem. Warto więc zbadać swój stan zdrowia, po to, aby w przyszłości nie odczuwać negatywnych skutków zaburzenia snu. Na pewno wizyta u psychiatry pomoże nam ustalić przyczynę takiego zaburzenia, oraz poznać ewentualne metody leczenia. Jeśli zależy nam na przygotowaniu do takiej wizyty, warto zajrzeć na https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/bezsennosc-rosnacy-problem-wspolczesnosci/ . Ten materiał pozwoli dowiedzieć się więcej na temat problemów z bezsennością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *