Czego potrzebuje organizm do dobrego funkcjonowania
Obecnie wiele ludzi stara się odżywiać prawidłowo. Zwraca uwagę na to z czego przygotowuje posiłki i ile razy dziennie je spożywa. Niemniej nawet jeśli spożywasz 5 posiłków dziennie, min. 5 porcji różnokolorowych warzyw i owoców, pijesz dużo wody, unikasz śmieciowego jedzenia, jak tylko możesz eliminujesz półprodukty, ograniczasz sól to mimo to prawdopodobnie nie przyjmujesz w pokarmach pełnej wartości odżywczej!
Stan środowiska naturalnego, ilość środków chemicznych używany w produkcji rolnej i spożywczej oraz styl życia , który prowadzi większość ludzi prowadzi do zaburzeń wchłaniania w jelicie cienkim. Dodatkowo dochodzi stres oksydacyjny oraz spadek witamin i minerałów w warzywach i owocach.
Zadbaj o odpowiedni budulec dla swoich komórek
Ciało człowieka składa się z trylionów komórek, które potrzebują optymalnego odżywienia. Dr Matthias Rath-niemiecki lekarz i naukowiec na podstawie wyników badań pokazał, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru mikroelementów w komórkach ciała. Wśród substancji niezbędnych dla optymalnego funkcjonowania organizmu należy wymienić witaminy, minerały, pierwiastki śladowe oraz aminokwasy.
Substancje te w odpowiednich proporcjach i ilościach warunkują zdrowie i dobre samopoczucie. Ich niedobory zaś wpływają na powstawanie procesów chorobowych w ciele, często w sposób na początku niezauważalny.
O ile łatwo nam zauważyć niedobór tlenu lub wody, to niestety niedobór minerałów oraz witamin jest niezauważalny do czasu wystąpienia choroby.
Nasze ciała są genetycznie przygotowane by żyć nawet do 140 lat. Wiąże się to również z działalnością komórek macierzystych, dzięki którym w organizmie dochodzi do zastępowania starych komórek nowymi. W przeciągu siedmiu lat organizm wymienia wszystkie swoje komórki. Spadek ilości podziałów wiąże się ze starzeniem i śmiercią.
Aby spowolnić proces starzenia należy dostarczać swoim komórkom materiału budulcowego i energii każdego dnia.
Dlatego też, oprócz normalnego pożywienia, (normalnego w sensie z jak najmniejszym udziałem chemii i nieprzetworzonego), organizm człowieka, aby mógł zdrowo funkcjonować, musi otrzymać dodatek do żywności – tak zwany suplement diety.