Holter EKG – Warszawa

Holter EKG to małe urządzenie, które śledzi rytm serca. Lekarz może zlecić, abyś nosił Holter przez 1-2 dni. W tym czasie urządzenie rejestruje wszystkie  bicia serca. Test monitorowy Holtera wykonuje się zwykle po tradycyjnym teście, w celu sprawdzenia rytmu serca (elektrokardiogramu), zwłaszcza jeśli elektrokardiogram nie daje lekarzowi wystarczającej informacji o stanie serca.

Lekarz używa informacji zarejestrowanych na monitorze Holtera, aby dowiedzieć się, czy masz problem z rytmem serca. Jeśli standardowe monitorowanie Holtera nie rejestruje nieregularnego bicia serca, lekarz może zaproponować bezprzewodowy monitor Holtera, który może działać przez wiele tygodni. Lekarz może zlecić badanie Holtera EKG, jeśli masz chorobę serca, która zwiększa ryzyko nieprowidłowego rytmu serca – nawet jeśli nie masz żadnych objawów nieprawidłowego bicia serca.

Niektóre urządzenia, takie jak inteligentne zegarki, oferują monitorowanie elektrokardiogramu. Zapytaj swojego lekarza, czy jest to opcja właściwa dla ciebie.

Ryzyko

Nie ma znaczącego ryzyka związanego z noszeniem monitora https://bodymove.pl/holter-ekg-warszawa/ z wyjątkiem możliwego dyskomfortu lub podrażnienia skóry w miejscu umieszczenia elektrod.

Monitor holterowy nie może się zamoczyć, ponieważ zostanie uszkodzony. Nie pływaj ani nie kąp się przez cały czas noszenia monitora Holtera. Jeśli jednak masz bezprzewodowy monitor Holtera, zobacz, jak odłączyć i ponownie podłączyć czujniki i monitor, aby można było wziąć prysznic lub się wykąpać.

Monitory Holtera zwykle nie są zakłócane przez inne urządzenia elektryczne. Unikaj jednak wykrywaczy metali, magnesów, kuchenek mikrofalowych, koców elektrycznych i elektrycznych maszynek do golenia i szczoteczki do zębów podczas noszenia Holtera, ponieważ urządzenia te mogą przerwać sygnał z elektrod do monitora Holtera. Ponadto, z tego samego powodu trzymaj telefon komórkowy i przenośne odtwarzacze muzyczne co najmniej 6 cm od monitora.

Jak się przygotować?

Jeśli lekarz zaleci monitorowanie metodą Holtera, urządzenie zostanie umieszczone w wyznaczonym terminie. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zaplanuj wykąpać się przed wizytą. Większość monitorów nie może być usunięta z ciała i musi być stale sucha po rozpoczęciu monitorowania.

Lekarz umieści elektrody, które wyczują twoje tętno na klatce piersiowej. Te elektrody mają rozmiar zbliżony do pięciozłotówki. W przypadku mężczyzn można wcześniej ogolić niewielką ilość włosów, aby upewnić się, że elektrody będą się dobrze trzymały.

Następnie lekarz połączy elektrodę z urządzeniem rejestrującym za pomocą kilku przewodów i poinstruuje cię, jak prawidłowo nosić urządzenie rejestrujące, aby mógł on poprawnie rejestrować dane przesyłane z elektrod. Urządzenie rejestrujące jest mniej więcej wielkości talii kart.

Zostaniesz poproszony o prowadzenie dziennika wszystkich czynności wykonywanych podczas noszenia monitora. Szczególnie ważne jest, aby zapisywać w dzienniku wszelkie objawy kołatania serca, szybkiego bicia serca, duszności, bólu w klatce piersiowej lub zawrotów głowy.

Holter EKG w Warszawie

Jeśli czujesz niepokojące objawy, poproś o wizytę w celu wykonania Holter EKG Warszawa. Zbadaj się wykorzystując metodę Holtera EKG. Otrzymasz wyniki, dzięki, którym będziesz mógł zapobiegać, wykrywać, leczyć lub zarządzać chorobą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *