Winstrol – efekty i działanie

Treningi na siłowni, zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach na porządku dziennym, zgadza się? Świadomość społeczeństwa idzie znacznie do przodu i można to zauważyć na co dzień w social mediach. Jeśli interesujesz się sportami siłowymi, to z pewnością widziałeś ludzi, którzy przychodzą na siłownie zrobić sobie zdjęcie, prawda? Oczywiście nie można generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka. Większość osób szuka łatwiejszych dróg, aby osiągnąć postawione cele. Trzeba pamiętać, że to nie jest takie proste. Konsekwencja i determinacja, to bardzo ważne czynniki, które korzystnie wpływają na rozwój naszej sylwetki. Racjonalny plan żywieniowy i systematyczne treningi są istotne w tym sporcie. Bez tego nie będziesz miał efektów. Wiele osób stawia również na suplementy diety, które teoretycznie mają nam pomóc w rozbudowie tkanki mięśniowej bądź redukcji tłuszczu. W jakimś stopniu są one korzystne, ale tylko w połączeniu z dobrze sporządzoną dietą. Kolejnym elementem będą sterydy anaboliczne. Głównie te środki stosują zawodowcy, czyli osoby, które zarabiają na swojej pracy. Zdarza się, że po takie substancje sięgają amatorzy, aby ich mięśnie mogły szybciej się rozwijać. Nie jest to rozsądne podejście, gdyż musimy uważać przede wszystkim na skutki uboczne. Badania krwi, kontrola lekarska to podstawa przy takich zabiegach. 

 

Sterydy anaboliczne – czym są?

 

Sterydy anaboliczne mogą być pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Ich głównym zadaniem jest przyśpieszenie procesów dzielenia się komórek tworzących określone tkanki w naszym organizmie. Czyli zajmuje się głównie szybszą regeneracją, co sprzyja wszelkim procesom anabolicznym. Jak wiadomo podczas trenowania na siłowni budujemy swoje mięśnie i chcemy, aby były jak największe, racja? Jest to często mania wszystkich kulturystów, którzy próbują coś osiągnąć w tym sporcie. Sterydy anaboliczne korzystnie wpływają na rekonstrukcje wszystkich tkanek, przez co możemy w szybkim czasie zaobserwować wzrost mięśni. Oczywiście nie jest to takie proste i trzeba zachować odpowiedni dystans. Ludzie, którzy myślą, że samo branie anabolików przyniesie im wymarzone rezultaty, to są w dużym błędzie. Do tego potrzebna jest dobrze zbilansowana dieta i konkretny trening. Na poziomie amatorskim nie warto stosować tych środków, gdyż bez kontroli lekarskiej możemy sobie zrobić dużą krzywdę. 

 

Sterydy anaboliczne – jakie są?

 

Tych środków jest naprawdę dużo. Wszystko jest zależne od tego, co tak naprawdę chcemy osiągnąć. Niektóre produkty stosuje się również na zwierzętach. Dlatego trzeba zebrać odpowiednie informację na temat tych substancji, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Jednym z głównych anabolików będzie testosteron. Bez niego nie można mówić o jakimkolwiek cyklu, gdyż jest on podstawą. Większość sterydów anabolicznych hamuje naszą przysadkę mózgową oraz blokuje naturalne produkowanie testosteronu. W takich przypadkach musimy go dostarczać z zewnątrz, ponieważ możemy zaburzyć wszystkie funkcje naszego organizmu. Można wyodrębnić również środki podawane oralnie, czyli doustnie oraz takie, które wymagają iniekcji domięśniowej. Wbrew pozorom druga opcja jest dużo zdrowsza i bezpieczniejsza. Dzięki igłom omijamy wszystkie narządy wewnętrzne i substancja trafia od razu do krwiobiegu. Jak wiadomo sterydy anaboliczne są lekami, które mają szerokie chemiczne podłoże i nie są zdrowe dla naszego układu pokarmowego. Do takich produktów możemy zaliczyć: stanazolol, potocznie nazywany winstrolem, metanabol, clenbuterol, anapolon i wiele innych. Rynek cały czas się powiększa. W obecnych czasach na piedestale stoi hormon wzrostu, który teoretycznie jest najmniej szkodliwy. 

 

Stanazolol, inaczej winstrol – co to jest?

 

Stanazolol jest środkiem anabolicznym, bardzo toksycznym, który ma swoją pochodną nazwę winstrol. Jest stosowany przez sportowców już od zarania dziejów. Dzięki niemu możemy zbudować niebagatelną wytrzymałość oraz siłę mięśniową. Przydaje się to w dyscyplinach biegowych, wyciskania ciężarów oraz w sportach, gdzie jest potrzebna dynamiczna praca mięśni. Oczywiście największą popularność dały mu sporty sylwetkowe, czyli kulturystyczne. Trzeba wspomnieć, że nie ma tam żadnych badań antydopingowych i zażywanie takich środków jest jak najbardziej legalne. Wywołuje on jednak skutki uboczne dla naszego organizmu, gdyż tak jak wcześniej zostało wspomniane jest substancją bardzo toksyczną. Możemy ją podawać oralnie oraz poprzez zastrzyki domięśniowe. 

 

Winstrol – właściwości!

 

Winstrol posiada zdolność do budowania tkanek, które powodują znaczny rozrost mięśni i siły mięśniowej. Wspiera zmiany chemiczne zachodzące w naszym organizmie i przyśpiesza procesy przepływu składników odżywczych. Trzeba jednak pamiętać, że podczas stosowania tej substancji nie napompujemy się niepotrzebnie wodą. Stworzymy tak zwany „suchy” mięsień. Na takim najbardziej nam zależy, prawda? Stanazolol był również stosowany w medycynie. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego obrzęku naczynioruchowego, który powoduje obrzęk twarzy, kończyn, genitaliów, jelita oraz gardła. Ten produkt może zmniejszyć nasilanie się tych objawów. 

 

Przed zastosowaniem zrób badania!

 

Podstawą do jakichkolwiek działań na polu sterydów anabolicznych są przede wszystkim badania. Oczywiście należy udać się do lekarza i najlepiej poinformować go o naszych zamiarach, gdyż będzie wiedział od razu jakie kroki ma poczynić. Gdy okaże się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i możesz stosować ten środek, to droga otwarta. Musisz tylko pamiętać, że nie możesz przyjmować winstrolu, gdy:
-występują problemy z sercem
-zdiagnozujemy niewydolność prostaty
-wysoki poziom cholesterolu we krwi
-problemy z krzepnięciem krwi
-problemy z wątrobą i nerkami
I wiele innych. Dlatego w takim przypadku dokładne przebadanie się będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba do tego podejść z odpowiednim dystansem, gdyż nie musimy mieć żadnych problemów ze zdrowiem. Wszystko jest dla ludzi. To od nas tak naprawdę zależy jak do tego podejdziemy. 

Winstrol – dawkowanie!

 

Jak już zostało wspomniane wcześniej winstrol jest dostępny w różnych postaciach. Chodzi tutaj o substancję podawaną doustnie oraz domięśniowo. Według zaleceń powinno dostarczać się do organizmu 20-50 mg dziennie, jeśli mamy do czynienia z tabletkami. Środek w tym przypadku jest aktywny co dziewięć godzin. Natomiast podczas zastrzyków należy podawać porcję 50 mg co dwa, trzy dni. Działanie tego produktu w takiej postaci wynosi czterdzieści osiem godzin. Stanazolol najlepiej zażywać przez okres czterech do maksymalnie sześciu tygodni. Jest on bardzo toksyczny, dlatego nie można przesadzać i trzeba trzymać się odpowiednich zaleceń. Gdy pojawią się problemy z brzuchem, to z pewnością warto dokupić do tego leki, które zadbają o naszą florę jelitową oraz żołądek.

 

Winstrol – bez innych środków?

 

Jak zostało wspomniane wcześniej w tej branży występuję naprawdę dużo sterydów anabolicznych. Możemy ich nazwy wymieniać bardzo długo, ponieważ powstaje cały czas coś nowego i innowacyjnego. Gdy już jesteś zawodowcem i zdecydujesz się na zażywanie tych produktów, to powinieneś wiedzieć, że należy je odpowiednio mieszać. Fundamentalnym środkiem w tym przypadku będzie testosteron. Pomaga on w budowaniu masy mięśniowej, regeneruje nasze komórki i wzmaga procesy anaboliczne. Jest świetnym połączeniem dla winstrolu, metanabolu, trenobolonu, nandrolonu i innych środków. Jest w zasadzie podstawą bez której nie możemy zacząć swojej przygody z innymi środkami. Jeśli masz obiekcję przed zastrzykami, to lepiej sobie daruj. W tym przypadku są tylko i wyłącznie stosowane iniekcje domięśniowe. Kolaboracja tych dwóch środków tj. testosteronu i winstrolu pomaga nam na osiąganie niebagatelnych osiągnięć. Trzeba wspomnieć, że do tego wszystkiego dochodzi racjonalne odżywianie i suplementacja. Wymienione czynniki są ważniejsze niż sterydy anaboliczne, gdyż bez tego „magiczne” produkty nie będą miały racji bytu.

 

Sterydy anaboliczne – nieuleczalne skutki uboczne?

 

W internecie często słyszymy, że sterydy anaboliczne niszczą nasz organizm, a osoby, które stosują takie produkty mają niepoukładane w głowie. Jest to oczywiście bzdura! Trzeba do tego podejść na spokojnie i z dystansem. Umiejętne zażywanie wszystkich środków może przynieść korzyści dla naszego ciała, ale również zdrowia! Wszystko jest zależne od dawek jakie stosujemy i czy posiadamy naprawdę dobrej jakości substancję. W tym przypadku należy zgłosić się do lekarza, gdyż to on zdecydujesz, czy możemy finalnie stosować takie wspomagacze. Doping jest wszechobecny w sporcie zawodowym i najprawdopodobniej dalej będzie. W Stanach Zjednoczonych mężczyźni, którzy wchodzą w próg wieku średniego mają zalecane na receptę określone dawki testosteronu. Jak wiadomo bez tego nie ma mężczyzn. Ten hormon jest im potrzebny jak tlen. Wiadomo, że laicy w tej dziedzinie będą mieć inne zdanie. Trzeba zagłębić się w temat, aby można było powiedzieć coś więcej. Gdy ktoś niemający wiedzy zabiera się za tego typu środki, to najprawdopodobniej skończy się to dla niego źle. W przypadku zażywania sterydów anabolicznych nie było przypadków śmiertelnych. Oczywiście możesz sobie stworzyć problemy, ale głównie z hormonami bądź narządami wewnętrznymi. Dlatego rozsądne i ostrożne podejście, to klucz do sukcesu. Wszyscy, którzy zażywają anaboliki dokładnie wiedzą jakie skutki uboczne mogą ich spotkać. Wcześniej należy zgromadzić odpowiednią wiedzę i wtedy możesz podjąć decyzję. Pamiętaj, że są to środki dla zawodowców, którzy zarabiają pieniądze na swojej pracy. 

 

Jak sami widzicie przeciwwskazań jest mnóstwo. Są to przecież leki! Oczywiście zawodowcy biorący sterydy anaboliczne są pod stałą kontrolą lekarza i w ich przypadku nie może się nic wydarzyć. Wszystko jest monitorowane na bieżąco i mogą sprawdzać wszystkie współczynniki. Dlatego, jeśli myślisz o tym, aby zacząć swoją przygodę ze sportami siłowymi, to powinieneś skupić się przede wszystkim na odpowiedniej diecie i dobrym treningu. Zaczną się wtedy wydzielać procesy anaboliczne, które przyniosą Ci znaczne korzyści w postaci rozbudowanej masy mięśniowej. Gdy już zatrzymasz się na pewnym etapie, to dopiero zacznij stosować suplementy diety. Twój organizm dostanie nowy bodziec i zacznie się stymulacja wzrostowa. Końcowym etapem są oczywiście sterydy anaboliczne, których stosowanie jest bardzo niebezpieczne i musi odbywać się pod kontrolą fachowców. Kupując takie produkty w warunkach niesterylnych możesz wyrządzić sobie sporo krzywdy. Dlatego trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół i mieć oczy szeroko otwarte. Gdy nie posiadasz doświadczenia w tej dziedzinie, to powinieneś zgłosić się do specjalisty. Nikomu nie można zabronić stosowania anabolików, ale trzeba wiedzieć, jakie konsekwencją wiążą się z ich nadmierną ilością. Niektóre substancję są używane na co dzień w medycynie i służą głównie jako pomoc dla innych ludzi. Jednak są to odpowiednie dawki i sprawdzone substancje, wytworzone przez wykwalifikowanych laboratoryjnych medyków. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie!  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *