Gong i misa – leczenie dźwiękami

Wibracje mis i gongów tybetańskich potrafią wprowadzić w stan medytacji. Udowodniono, że wpływają pozytywnie na ciało i umysł. Dlaczego?

Niemal tak długa jak historia ludzkości jest historia leczenia dźwiękiem. Wibracje mają ogromny wpływ na system nerwowy. Stąd wykorzystywano je w medycynie chińskiej ale także szamani wprowadzali w trans za pomocą śpiewu czy uderzeń w bęben. Mantry to podstawa w hinduizmie ale religii żydowskiej i katolickich misteriach. Dzisiaj również wykorzystywany jest w leczeniu dźwięk. Wiele kompleksów spa coraz częściej organizuje zajęcia jogi, kosmetologii dźwiękowej, groty z muzyką, masaże dźwiękiem z użyciem mis i gongów tybetańskich.

W czasach obecnych wpływ drgań akustycznych przekazał Don Conreaux, nauczyciel jogi i współtwórca tzw. ogrodów pokoju. Tworzy utwory gdzie poza gongami wykorzystuje dzwonki, misy czy muszle współuczestniczące w procesie uzdrawiania.

Masaż dźwiękami mis i gongów polecany jest zarówno osobom zdrowym, jako terapia stricte relaksacyjna ale i cierpiących z powodu różnych dolegliwości. Najczęściej wynikających ze stresu tj. cukrzycy, bezsenności, otyłości, depresji czy problemów trawiennych.

Masaż dźwiękiem pozwala przywrócić spokój, powstrzymuje machinę stresu, wzmacnia i stymuluje.

Działanie relaksacyjne gongów polega na wyprowadzeniu nas ze stanu beta w stan alfa czy nawet delta (snu). Podczas takiego masażu terapeuta dobiera poszczególne składowe misy , co pozwala stymulować poszczególne narządy i aktywizuje centra energetyczne. Drgania i dźwięki mis pobudzają receptory czucia znajdujące się na palcach, języku, ustach a przez nie sygnały docierają do mózgu. Dodatkowo drgania poprawiają krążenie krwi, pomagają usuwać toksyny z organizmu, regenerują tkanki, a nawet wzmacniają kości.

Misy i gongi – ich dźwięk który wycisza

Poza słyszalnymi dźwiękami misy i gongi wytwarzają dźwięki niesłyszalne, o dużej częstotliwości oraz ultradźwięki. Poza słuchem drugim zmysłem który odbiera te dźwięki jest dotyk. Pobudzane są zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach i wszystkich tkankach i wewnętrznych narządach człowieka. Organizm wchodzi w stan rezonansu z dźwiękiem. Prze to komórki ulegają regeneracji, ciało się odpręża. Możliwe jest też wejście w stan medytacji. Fale dźwiękowe z mis i gongów tybetańskich porządkują nasze wnętrze, odchodzą zesztywnienia, napięcia, blokady, złe emocje.

Bardzo duże znaczenie zabiegi z użyciem gongów i mis mają w leczeniu nowotworów – pozwalają medytować i radzić sobie z bólem, uspokaja. Terapie dzieci autystycznych coraz częściej również wykorzystują te metody leczenia.

Z masażu dźwiękiem skorzystać można coraz częściej, w wielu miejscach, chociażby w https://www.afrodytaspa.pl/hotel/blog/masaz-dzwiekiem-misy-i-gongi-tybetanskie . Przeciwwskazania to jedynie wczesna ciąża (do trzeciego miesiąca), aparaty słuchowe  i zastawka serca. Wibracja na ciało, wykorzystanie wszelkich możliwych punktów na jakie gong i dźwięk misy wpływają powoduje załamania sprawiające zwolnienie bicia serca, przywrócenie właściwego oddechu. Organizm składa się w prawie 80% z wody, warto pić jej odpowiednia ilość, uzupełnić niedobór przed zabiegiem gdyż to ona przewodzi fale dźwiękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *