Gong i misa – leczenie dźwiękami

Wibracje mis i gongów tybetańskich potrafią wprowadzić w stan medytacji. Udowodniono, że wpływają pozytywnie na ciało i umysł. Dlaczego?

Niemal tak długa jak historia ludzkości jest historia leczenia dźwiękiem. Wibracje mają ogromny wpływ na system nerwowy. Stąd wykorzystywano je w medycynie chińskiej ale także szamani wprowadzali w trans za pomocą śpiewu czy uderzeń w bęben. Mantry to podstawa w hinduizmie ale religii żydowskiej i katolickich misteriach. Dzisiaj również wykorzystywany jest w leczeniu dźwięk. Wiele kompleksów spa coraz częściej organizuje zajęcia jogi, kosmetologii dźwiękowej, groty z muzyką, masaże dźwiękiem z użyciem mis i gongów tybetańskich.

W czasach obecnych wpływ drgań akustycznych przekazał Don Conreaux, nauczyciel jogi i współtwórca tzw. ogrodów pokoju. Tworzy utwory gdzie poza gongami wykorzystuje dzwonki, misy czy muszle współuczestniczące w procesie uzdrawiania.

Masaż dźwiękami mis i gongów polecany jest zarówno osobom zdrowym, jako terapia stricte relaksacyjna ale i cierpiących z powodu różnych dolegliwości. Najczęściej wynikających ze stresu tj. cukrzycy, bezsenności, otyłości, depresji czy problemów trawiennych.

Masaż dźwiękiem pozwala przywrócić spokój, powstrzymuje machinę stresu, wzmacnia i stymuluje.

Działanie relaksacyjne gongów polega na wyprowadzeniu nas ze stanu beta w stan alfa czy nawet delta (snu). Podczas takiego masażu terapeuta dobiera poszczególne składowe misy , co pozwala stymulować poszczególne narządy i aktywizuje centra energetyczne. Drgania i dźwięki mis pobudzają receptory czucia znajdujące się na palcach, języku, ustach a przez nie sygnały docierają do mózgu. Dodatkowo drgania poprawiają krążenie krwi, pomagają usuwać toksyny z organizmu, regenerują tkanki, a nawet wzmacniają kości.

Misy i gongi – ich dźwięk który wycisza

Poza słyszalnymi dźwiękami misy i gongi wytwarzają dźwięki niesłyszalne, o dużej częstotliwości oraz ultradźwięki. Poza słuchem drugim zmysłem który odbiera te dźwięki jest dotyk. Pobudzane są zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach i wszystkich tkankach i wewnętrznych narządach człowieka. Organizm wchodzi w stan rezonansu z dźwiękiem. Prze to komórki ulegają regeneracji, ciało się odpręża. Możliwe jest też wejście w stan medytacji. Fale dźwiękowe z mis i gongów tybetańskich porządkują nasze wnętrze, odchodzą zesztywnienia, napięcia, blokady, złe emocje.

Bardzo duże znaczenie zabiegi z użyciem gongów i mis mają w leczeniu nowotworów – pozwalają medytować i radzić sobie z bólem, uspokaja. Terapie dzieci autystycznych coraz częściej również wykorzystują te metody leczenia.

Z masażu dźwiękiem skorzystać można coraz częściej, w wielu miejscach, chociażby w https://www.afrodytaspa.pl/hotel/blog/masaz-dzwiekiem-misy-i-gongi-tybetanskie . Przeciwwskazania to jedynie wczesna ciąża (do trzeciego miesiąca), aparaty słuchowe  i zastawka serca. Wibracja na ciało, wykorzystanie wszelkich możliwych punktów na jakie gong i dźwięk misy wpływają powoduje załamania sprawiające zwolnienie bicia serca, przywrócenie właściwego oddechu. Organizm składa się w prawie 80% z wody, warto pić jej odpowiednia ilość, uzupełnić niedobór przed zabiegiem gdyż to ona przewodzi fale dźwiękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *