Kim jest chirurg naczyniowy?

Chirurdzy naczyniowi są specjalistami, którzy są dobrze wyszkoleni w leczeniu chorób układu naczyniowego. Naczynia krwionośne to „kręgosłupy” niosące bogatą w tlen krew i żyły przenoszące krew z powrotem do serca – są drogami układu krążenia. Bez sprawnie płynącej krwi  ciało nie może funkcjonować. Warunki takie jak stwardnienie tętnic mogą powodować powstawanie „korków” w układzie krążenia, utrudniających przepływ krwi do dowolnej części ciała.

 

Chirurg naczyniowy to znacznie więcej niż chirurgia

Chirurg naczyniowy zapewnia, że pacjenci z problemami naczyniowymi wiedzą i rozumieją wszystkie swoje możliwości. W skrócie –  chirurdzy naczyniowi mogą wykonywać zabiegi chirurgiczne, ale przyjmują i leczą wielu pacjentów, którzy nie wymagają operacji. Wiele problemów naczyniowych można leczyć za pomocą leków lub ćwiczeń fizycznych. Jak wyjaśnił nam jeden z chirurgów naczyniowych w Warszawie – 80 procent czasu chirurdzy spędzają na próbach porozmawiania z pacjentem o operacji.

 

Chirurg naczyniowy jest w stanie wykonać każdy zabieg

Niektórzy specjaliści specjalizują się w jednym lub dwóch rodzajach interwencji naczyniowych, więc ich pacjenci mają skłonność do takich zabiegów. Chirurdzy naczyniowi w Warszawie są przeszkoleni we wszystkim: otwartej, skomplikowanej chirurgii i minimalnie inwazyjnych zabiegach. Niektórzy pacjenci potrzebują jednego rozwiązania, niektórzy potrzebują innego, podczas gdy wielu nie wymaga żadnej operacji. Chirurdzy naczyniowi są „agnostykami leczenia”, co oznacza, że nie preferują żadnego leczenia innego. Pacjenci mogą być pewni, że otrzymają najlepszą terapię dla ich szczególnej potrzeby.

 

Chirurg naczyniowy buduje relacje z pacjentami

Chirurg naczyniowy przychodzi do twojego życia, aby wykonać zabieg i wyleczyć – taka jest jego główna rola. Jeśli chorujesz przewlekle to chirurg naczyniowy może być kimś, z kim będziesz miał do czynienia na bieżąco. Chirurg naczyniowy bardzo często ma długotrwałe relacje z pacjentami, ponieważ choroba naczyniowa może być stanem długoterminowym. Jeśli masz chorobę naczyniową, możesz zaufać najlepszym chirurgom naczyniowym w Warszawie, którzy dbają o twoje długoterminowe zdrowie i rozważą wszystkie możliwe opcje.

 

Chirurdzy naczyniowi zarządzają żyłami i tętnicami w każdej części ciała, z wyjątkiem mózgu i serca

Chirurdzy naczyniowi trzymają zablokowane tętnice szyjne w szyi czy też leczą problemy aorty (duża tętnica główna). Choroba naczyń obwodowych, która często wpływa na tętnice w nogach i stopach, również jest leczona przez chirurgów naczyniowych w Warszawie.

 

Skąd mam wiedzieć, że muszę odwiedzić chirurga naczyniowego w Warszawie?

Według licznych statystyk w Warszawie zazwyczaj pacjenci są kierowani do chirurga naczyniowego przez lekarza pierwszego kontaktu. Czasami pacjenci zapoznają się z chirurgiem naczyniowym po nieoczekiwanym zdarzeniu, kiedy wylądują w szpitalu. Możesz zostać skierowany do chirurga naczyniowego, jeśli pojawisz się u swojego lekarza rodzinnego z bólem w nogach i dowiesz się, że na przykład masz chorobę tętnic obwodowych. Jeśli jesteś w kategorii wysokiego ryzyka – jesteś palaczem, diabetykiem i/lub masz wysokie ciśnienie krwi, możesz być kandydatem do nawiązania relacji z chirurgiem naczyniowym.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *