Masz często spocone dłonie? Oto 6 porad na domowe leczenie spoconych rąk!

Często trudno jest zrozumieć, jak frustrujące mogą być spocone dłonie, dopóki ich nie doświadczysz. I nie piszemy tu o sporadycznych doświadczeniach ze spoconą dłonią. Mowa o żenujących, spoconych dłoniach, które pojawiają się regularnie. Jeśli Cię to spotyka, nie musimy pisać o tym jak niezręczne jest to uczucie – zapewne doskonale o tym wiesz sam. Właśnie dlatego tu jesteś. Chcesz wiedzieć dlaczego tak jest i jakie są sposoby na domowe leczenie spoconych rąk? Mamy kilka wskazówek, które pomogą ci podążać we właściwym kierunku do odzyskania komfortu.

 

Co powoduje spocone dłonie?

Zanim podzielimy się tymi cennymi dla wielu osób wskazówkami, przyjrzyjmy się niektórym przyczynom spoconych, lepkich rąk. Większość osób doświadcza spoconych dłoni podczas stresujących sytuacji, niepokoju, wysokiej temperatury lub wysiłku fizycznego. Często zdarza się, że dostaniesz lepkie dłonie podczas napiętego filmu, grania w ulubioną grę PC, wspinaczki lub podnoszenia ciężarów. Te czynności i wyższy poziom stresu podniosą temperaturę ciała. To sprawia, że gruczoły potowe uwalniają ciepło z potu.

 

Czy niepokój może powodować spocone dłonie?

Niepokój, stres i nerwowość to w rzeczywistości https://nadmiernapotliwosc.warszawa.pl/leczenie-nadpotliwosci-dloni-warszawa/ jedni z głównych winowajców spoconych dłoni. Prawdopodobnie zauważyłeś, że twoje ręce zaczynają się pocić, przed wystąpieniem publicznym lub podczas pierwszej randki. To zupełnie normalne.

Stres, niepokój i nerwowość to uczucia, które wywołują reakcję walki lub ucieczki w naszym ciele. Reakcje te uwalniają hormony stresu. Podczas gdy hormony te pomagają poradzić sobie z tym, co Cię niepokoi, podnoszą również temperaturę twojego ciała. Oczywiście, ciało poci się, aby regulować temperaturę, więc kiedy jesteś niespokojny, twoje gruczoły potowe są aktywowane.

 

Czy spocone dłonie są genetyczne?

Jeśli twoje ręce regularnie pocą się, możesz odziedziczyć kilka złych genów. Nadmiernie pocenie może pomijać niektóre pokolenia w rodzinie, więc możliwe, że odziedziczyłeś problem po przodkach, nawet jeśli twoi rodzice go nie mają. Według licznych badań, dwie trzecie chorych na nadmierne pocenie mają członka rodziny z tym samym problemem.

Warto pamiętać o tym, że pot w określonych sytuacjach jest normalny, ale u niektórych dzieje się tak zbyt często i bez żadnego powodu. Ten rodzaj potliwości nazywany jest nadmierną potliwością dłoniową.

 

6 sposobów na domowe leczenie spoconych rąk

  • Użyj specjalistycznego antyperspirantu do rąk. Jest to najłatwiejszy domowy sposób.
  • Użyj proszku dziecięcego lub skrobi kukurydzianej, aby wchłonąć pot.
  • Pij dużo wody, abyś był nawodniony i utrzymuj ciało w chłodzie. Utrzymanie nawodnienia może schłodzić temperaturę twojego rdzenia i zmniejszyć nadmierną potliwość.
  • Unikaj potraw wywołujących pot takich jak kofeina, alkohol, czerwone mięso i pikantne przekąski.
  • Jedz pokarmy bogate w witaminy, które wspierają równowagę i zdrowe trawienie.
  • Używaj środków domowych, takich jak szałwia, herbata, woda różana lub olej kokosowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *