Powstrzymywanie upływającego czasu czyli botoks na zmarszczki mimiczne

Gdybyśmy miały w dłoni czarodziejską różdżkę i możliwość wypowiedzenia jednego magicznego zaklęcia, to co by to było? Z pewnością ponad połowa kobiet wypowiedziałaby te słowa – eliksir młodości. Brzmi niewiarygodnie, ale czy nasze wyimaginowane życzenie nie może mieć swojego realnego odpowiednika? Otóż już może! Składnikiem tegoż eliksiru jest bowiem jad –  nie węża czy smoczy – ale kiełbasiany. Inaczej mówiąc botoks. Tak, drogie panie – botoks to współczesny eliksir młodości i w dodatku dostępny nie tylko dla wróżek. Zejdźmy więc na ziemię i dowiedzmy się więcej czym jest toksyna botulinowa i jak radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi.Botoks na zmarszczki mimiczne to już klasyka!

Czym jest botoks?

Botoks, czyli toksyna botulinowa to mieszanina wielu białek. Substancja ta wykazuje właściwości rozkurczające i uelastyczniające, dlatego znalazła zastosowanie w neurologii, optyce a także medycynie estetycznej. W neurologii wykorzystuje się ją w szczególności w leczeniu nadmiernej mimiki twarzy, co pozwala złagodzić rysy i pozbyć się wstydliwych tików nerwowych. Co ciekawe botoksem łagodzi się też nadpotliwość. Zdumiewający może być również fakt, iż aplikacja botuliny w odpowiednie miejsca na karku pozwala wyleczyć z przewlekłych migren i bólów reumatologicznych. W optyce zaś doceniono ją jako środek zwalczający zeza. Obecnie botoks jest też najbardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Średnio co ósma kobieta w stanach i co dwunasta w Europie poddała się temu zabiegowi.

Na czym polega sekret jadu kiełbasianego?

Botulina jest preparatem, który przyczynia się do tymczasowego rozluźnienia mięśni odpowiedzialnych za wyrażanie uczuć za pomocą mimiki twarzy. Jej właściwości pozwalają na blokadę przepływu impulsów od synapsy nerwu do połączonego z nim mięśnia. Mięśnie nie kurczą się, a co za tym idzie skóra je przykrywająca nie marszczy się. W ten sposób nie dochodzi do tworzenia się zmarszczek.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista, który się nami zajmuje, charakteryzuje nasz problem i dobiera indywidualny sposób aplikacji i ilość preparatu. Wstępne oględziny i konsultacja mają też na celu wyeliminowanie ewentualnych powikłań wynikających np. z alergii. Powikłania są niezwykle rzadkie, a alergia na botoks zdarza się tak jak zdarzają się inne alergie na leki. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą, niewielkich ilości toksyny botulinowej typu A. Aplikuje się ją w małe mięśnie powodujące zmarszczki – w okolice oczu, ust i czoło. Każda dawka rozluźnia dane partie mięśni i wygładza zmarszczki, łagodząc rysy. Zmarszczki są więc wygładzone, a rysy łagodniejsze. Po zabiegu twarz wygląda na wypoczętą, wyglądamy więc na rozluźnione i zrelaksowane, a co za tym idzie – młode i bez zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *