Sposoby na zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami to zmarszczki, które pojawiają się bardzo wcześnie. Jeżeli nie pielęgnujemy okolic oczu, wówczas pierwsze rysy mogą pojawić się już po dwudziestym piątym roku życia. Jak zatem zwalczyć ten defekt, który uroku nam nie dodaje, lecz wręcz przeciwnie – dodaje lat?

Najważniejsza profilaktyka

Na zmarszczki pod oczami najlepsza jest profilaktyka. Oczywiście zapobieganie zmarszczkom jest w stanie opóźnić proces ich powstawania. Dzięki temu pierwsze rysy wokół oczu pojawią znacznie później.

W związku z tym, że skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, należy odpowiednio o nią dbać. Przede wszystkim należy chronić ją przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Promieniowanie ultrafioletowe przyspiesza bowiem proces starzenia się skóry. Koniecznością jest zatem smarowanie okolic oczu specjalnymi kremami pod oczy, które zawierają w swoim składzie filtry ochronne. Ważne jest również noszenie okularów przeciwsłonecznych, które doskonale chronią nie tylko nasze oczy, ale również skórę wokół nich, zapobiegając powstawaniu zmarszczek.

By zapobiec pojawieniu się zmarszczek pod oczami warto także unikać zbyt częstego mrużenia oczu.Takie czynności stale powtarzane powodują pojawianie się rys i ich pogłębianie.

Kolejnym krokiem w profilaktyce jest stosowanie nawilżających kremów pod oczu. Nie jest prawdą, że młoda skóra się do nich przyzwyczaja, a potem powoduje to szybsze starzenie się skóry. Odpowiednio nawilżona skóra wokół oczu na długo pozostaje gładka i jędrna.

Skuteczne kremy przeciwzmarszczkowe

Jak wiadomo – zmarszczki pod oczami prędzej czy później się pojawią. Dlatego też koniecznością jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, ale przeznaczonych tych do pielęgnacji okolic oczu. Dzięki silniej skoncentrowanym składnikom walka z bruzdami i rysami w tych okolicach będzie bardziej skuteczna niż w przypadku walki z kremami przeciwstarzeniowymi do twarzy.

W składzie kremów na zmarszczki pod oczami powinny znaleźć się takie substancje jak: kwas hialuronowy, koenzym Q10, retinol, witamina E, witamina A, witamina C.

Kwas hialuronowy jest jedną z najbardziej znanych substancji, które zatrzymują wilgoć, a więc w pewnym stopniu przyczyniają się do redukcji zmarszczek. Substancja ta ma zdolność wiązania cząsteczek wody, a więc skóra nie traci tak szybko elastyczności.

Podobnym działaniem wykazuje się gliceryna. Również pochłania wodę, dzięki czemu skóra jest elastyczna. Trzeba jednak wiedzieć, że gliceryna działa także wysuszająco, jeśli jej stężenie przekracza pięć procent. Takich kremów pod oczy należy się wystrzegać.

Walkę ze zmarszczkami pod oczami wygramy, gdy w składzie kremów przeciwzmarszczkowych znajdzie się koenzym Q10. Jest to substancja, która nie bez powodu nazywana jest eliksirem młodości. Neutralizuje ona działanie wolnych rodników, które sprzyjają powstawaniu zmarszczek.

Zabiegi sposobem na zmarszczki pod oczami

By skutecznie pozbyć się zmarszczek pod oczami, warto wybrać się do salonu kosmetycznego. W gabinetach oferowana jest niezliczona ilość zabiegów, które wygładzają istniejące rysy, a jednocześnie opóźniają proces powstawania kolejnych. Zapobiegają więc szybszemu starzeniu się skóry wokół oczu.

Jednym ze skutecznych i chętnie stosowanych zabiegów jest botoks. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w miejsce występowania zmarszczek jadu kiełbasianego (toksyny botulinowej). Zadanie tej substancji polega na blokowaniu połączeń między unerwianymi przez zakończenia nerwowymi mięśni a tymi właśnie zakończeniami. W efekcie zmarszczki pod oczami i wokół oczu wygładzają się. Jednorazowy zabieg jest w stanie zredukować zmarszczki na okres około pół roku. Gdy będziemy poddawać się botoksowi systematycznie, wówczas nasza skóra wokół oczu będzie cały czas gładka.

Na zmarszczki pod oczami skuteczny może okazać się kwas hialuronowy. Nie bez kozery substancja ta znajduje się w kremach pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu odpowiednio zmodyfikowanego preparatu (by zapobiec powstawanu alergii i stanów zapalnych jako efekt działania układu immunologicznego) w miejsca, w których pojawiły się zmarszczki. Rezultat takiego zabiegu pojawia się niemal natychmiast. Efekt będzie utrzymywał się do dwunastu miesięcy. Podobnie jak w przypadku botoksu, zabieg warto powtarzać regularnie, by zatrzymać działanie preparatu.

Poleca się także łączenie zabiegów wykorzystujących działanie toksyny botulinowej i kwasy hialuronowego.

Mniej osób decyduje się na mikrodermabrazję jako sposób wygładzania zmarszczek. Taki zabieg stanowi rodzaj peelingu mechanicznego. Kuracja polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę diamentową. Dzięki temu złuszczenie naskórka następuje w sposób kontrolowany. Zabieg mikrodermabrazji jest w stanie zredukować drobne zmarszczki wokół oczu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Kremy przeciwzmarszczkowe nie będą w stanie całkowicie zlikwidować zmarszczek. Mogą jednak skutecznie opóźnić procesy starzenia skóry. Zabiegi z kolei (botoks, kwas hialuronowy) redukują zmarszczki wokół oczu, jeżeli zabiegi wykonywane są regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *