winstrol -jak działa i do czego się go stosuje

Winstrol w praktyce

Osoby interesujące się tematyką związków anabolicznych pomagających w budowie masy mięśniowej z pewnością mogły natknąć się na informacje dotyczące Winstrolu, który w ostatnich latach stał się niemałym punktem zapalnym wielu kontrowersyjnych paneli na temat stosowania sterydów anabolicznych i długotrwałych efektów, jakie mogą przynieść naszemu ciału. Winstrol jak i inne środki anaboliczne, swoją złotą erę przeżywał w okresie lat 80 i 90, kiedy zainteresowani jego stosowaniem kulturyści zaczęli masowo zakupywać ten dotychczas jeszcze nie zbadany środek. Dopiero współczesność przyniosła kontrowersyjne dowody, rzucające światło dzienne na Winstrol jak i substancję czynną, która jest głównym składnikiem lekarstwa.

Wychodząc naprzeciw jednobiegunowemu myśleniu, przygotowany dla Państwa artykuł przedstawi w jasny, krytyczny sposób działanie Winstrolu w ramach kulturystyki, a także wad i zalet jakie można uzyskać dzięki stosowaniu środka jako głównego czynnika na którym opierany jest cykl. Warto pamiętać, iż obecnie Winstrol jest wycofanym z obiegu rynkowego sterydem, który ze względu na swoje działanie został uznany za środek niebezpieczny dla zdrowia. Przez taką kolej rzeczy, artykuł jest raczej ciekawostką dla osób interesujących się tematyką sterydów, ich działaniem a także zagrożeniami jakie płyną z ich stosowania.  

 

Czym dokładniej jest Winstrol?

Winstrol wspierając szereg zmian związanych z budowaniem odpowiedniej masy mięśniowej w ciele człowieka, z definicji uważany jest za steryd anaboliczny, który posiada także szereg funkcji androgennych, bezpośrednio wpływających na ogólny rytm pracy naszego ciała. Androgenne działanie Winstrolu jest jednak mało widoczne, ponieważ efektywność anaboliczna zapewnia użytkownikom pełnie działań związanych z budową czystej masy mięśniowej. Winstrol będąc pochodną jednego z najbardziej znanych ludzkości hormonów – DHT, czyli dihydrotestosteronu posiada wysoki czynnik anabolicznego działania, przekładającego się na zwiększenie poziomu wydzielanego testosteronu przez organizm, a także zapewniając odpowiednią syntezę białek, stymulując przy tym prawidłowy rozwój mięśni, poprawę wytrzymałości osoby stosującej, a także zapewniając objawienie się typowych zmian związanych z nadprodukcją testosteronu, jednakże pomimo braku w swojej budowie jakichkolwiek hormonów, syntetycznych, czy też naturalnych nie pozwala testosteronowi na wzmożenie aktywności np. w organizmie kobiety, będąc w przeszłości środek często polecanym kobietom ze względu na wysoką efektywność i niemożność zablokowania produkcji estrogenów, najważniejszych żeńskich hormonów płciowych.

Obecnie stosowanie środka jakim jest Winstrol, a także i jego zakup są obłożone blokadą, która nie pozwala na stosowanie sterydu jako środka dopingującego, a także jako produktu mogącego wspomagać wzrost masy mięśniowej, znajdując swoje miejsce tylko i wyłącznie w środowisku medycznym, jednakże i tam jest ściśle kontrolowany, a jego zakup dozwolony jest wyłącznie za ukazaniem specjalistycznej recepty.

 

Winstrol i kulturystyka

Pomimo kontrowersyjnego aspektu prawnego i zdrowotnego, niegdyś Winstrol był niezwykle popularnym środkiem anabolicznym, używanym przez ogromną ilość osób bezpośrednio związanych ze środowiskiem kulturystycznym i sportowym.

Zsyntezowany po raz pierwszy w 1950 roku przez Laboratoria Winthrop, stanozolol którego handlową nazwą jest Winstrol, zaczął swoje istnienie jako lekarstwo na takie choroby jak anemia, czy osteoporoza, a także rozpoczynając swoją karierę w kręgach weterynarii. Zastosowanie Winstrola zostało momentalnie wychwycone przez sportowców i olimpijczyków chcących podnieść osiągi możliwe do uzyskania przez swoje ciała do niesamowitych rozmiarów, oczekując od Winstrolu jak najwięcej przez jego niezwykłe, o wiele silniejsze od większości sterydów działanie anaboliczne.

Przełomowym momentem w karierze lekarstwa było odkrycie stosowania Winstrola przez złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Seulu w roku 1988. Wydarzenie takich rozmiarów doprowadziło do ogromnego skoku zainteresowania tym stosunkowo nowym sterydem, którego istnienie przyciągnęło rzeszę kulturystów, chcących wycisnąć z stanozololu jak najwięcej.

Głównym środkiem zapalanym Winstrolu były jego magiczne umiejętności, do których zaliczano niecodzienną symbiozę znaczącego wzrostu tkanki mięśniowej w bardzo krótkim czasie, z jednoczesnymi, ogromnymi spadkami poziomu tłuszczu w ciele, a także zauważalnym wzrostem wytrzymałości i siły osoby stosującej środek.

Największą bolączką dla użytkowników Winstrola był z pewnością fakt, iż pomimo posiadania wysoce anabolicznych efektów, uważanych nierzadko za przełomowe, lekarstwo stwarzało predyspozycje do powstawania wielu zagrożeń związanych ze stosowaniem stanozololu.

 

Działanie środka anabolicznego na organizm.

Aktywna substancja zawarta w lekarstwie Winstrol, jaką jest stanozolol to silny substrat oddziałujący na receptory androgenne ulokowane w tkance kostnej i mięśniowej ciała. Stanozolol ze względu na swoje wysokie predyspozycje anaboliczne wg. przeprowadzonych na nim badań wykazuje ponad trzykrotnie wyższą aktywność oddziaływania anabolicznego na organizm niż naturalnie występujący w organizmie testosteron, zapewniając niebywały skok efektywności treningów i nabywania co raz to większej wytrzymałości.

Substancja jaką jest stanozolol ma jeszcze jeden ciekawy mechanizm funkcjonowania, mianowicie jest silnym aktywatorem AR, przesyłów neuronalnych powodując niebywałą stymulację syntezy proteinowej, a także natężenia wzrostu produkcji erytropoetyn. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi działania anabolicznego, które diametralnie przewyższa działanie androgenne, Winstrol promuje także wzrost komórek naszego organizmu, poprawiając efekty już jednego przeprowadzonego treningu z zastosowaniem sterydu anabolicznego.

 

Pozytywne efekty stosowania Winstrolu

Pomimo prawnego zakazu sprzedaży sterydu jako środka anabolicznego służącego w sporcie, posiadana obecnie wiedza pozwala na odkrycie pełni efektywności stanozololu już teraz. Wysoce anaboliczne działanie, a także skuteczność pozwalają użytkownikom na doznanie pełni efektów już w trakcie drugiego tygodnia stosowania, jednakże pozytywne efekty nie utrzymują się długo, zanikając w momencie zaprzestania używania produktu.

Do pozytywnych efektów związanych z zażywaniem Winstrolu możemy zaliczyć:

 • Eliminacja wysokich nadkładów tłuszczu w organizmie,
 • Zmniejszenie szybkości retencji wody z organizmu,
 • Zmożenie apetytu przy jednoczesnym rozwoju mięśni,
 • Natężenie produkcji nowych komórek, poprawa syntezy białek mięśniowych,
 • Wzrost siły i wytrzymałości podczas treningu jak i po nim do granic możliwych do uzyskania przez użytkownika.

Pomimo tak wspaniale brzmiących efektów, większość z nich była nie do uzyskania przez osoby używające środka, ponieważ najważniejszymi czynnikami wciąż były możliwości sportowca, dieta, a także częstotliwość przeprowadzanych treningów i natężenie ćwiczeń w trakcie. Idealnie dopasowany plan treningowy połączony z kontrolowanym i systematycznym stosowaniem Winstrola zapewniał sportowcom możliwości, które w końcu zniknęły wraz z blokadą antydopingową środka.

 

Negatywne efekty stosowania Stanozololu

Tak jak każdy środek dopingujący i anaboliczny, Winstrol w dużych dawkach jest w stanie uaktywnić szansę na objawienie się efektów niezamierzonych, ubocznych, często negatywnych w swoich skutkach, krótkoterminowych jak i długo. Do takich efektów, związanych niejako z zatruciem organizmu i jego powolnym wyniszczaniem możemy zaliczyć takie defekty jak:

 • Możliwość uzależnienia się użytkownika od stosowanego co raz częściej środku,
 • Zmiany w nastroju, przechodzące od manii do stanów depresyjnych,
 • Uszkodzenia wątroby mogące prowadzić do niebezpiecznego zapalenia,
 • Trudności z wydalaniem moczu, często bolesne,
 • Łysienie związane bezpośrednio z przyjmowaniem dużych dawek,
 • Zaburzenie funkcji i wytwarzania testosteronu produkowanego przez organizm.

Lista negatywnych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem Winstrolu nie może zaprzeczyć bezprecedensowemu faktowi, jakim jest to, iż pomimo toksyczności środka jak i jego obecnej nielegalności, Winstrol dzięki swojej użyteczności i szerokiemu zakresowi obecnych zalet pomógł osobom chorym i kulturystom na całym świecie, poprawiając nie tylko zdrowie, ale i efekty długofalowej pracy nad swoim ciałem. Tysiące ludzi na całym świecie dowiodło efektywności Winstrolu, poprawiając stan swojego życia na lepszy, jednakże, w tym samym czasie wiele osób doznało bólu, ujawnienia się wielu negatywnych efektów a także groźnych chorób wynikających ze stosowania środka anabolicznego jakim jest Winstrol.

 

Cykl na Winstrolu

Zalecany, najbardziej odpowiedzialny i rzetelny w efektach jakie przyniesie cykl na stanozololu powinien trwać od 4 do 6 tygodni, ponieważ dłużej trwające cykle mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia przez wysoką hepatotoksyczność środka, uwalniającego do organizmu groźne hepatotoksyny.

Polecanym sposobem na przeprowadzenie cyklu na Winstrolu jest połączenie jego działania z dodatkowym środkiem wspierającym ochronę narządów wewnętrznych, głównie wątroby. Leki osłonowe, czy inne środki anaboliczne mające właściwości ochronne i prozdrowotne będą korzystnym wyborem.

Kulturyści stosujący stanozolol używają najmniejszych dawek mogących przynieść najlepsze efekty, wysoka toksyczność środka nie pozwala na zwiększanie dawek powyżej 100 mg, ze względu na ich wysokie niebezpieczeństwo. Dawka uważana za najbezpieczniejszą i zarazem najbardziej efektywną wynosi ok. 50 mg na dzień, mogących być przyjmowanymi drogą oralną lub metodą iniekcji. Co ciekawe, iniekcja Winstrolu jest o wiele bezpieczniejsza niż zwykłe stosowanie kapsułek, lub tabletek, które są w stanie poważne uszkodzić wątrobę.

Stosunkowo długi czas półtrwania w organizmie, nie wymusza stosowania substancji dokładnie raz dziennie, jednakże zachowanie systematyczności przyniesie najkorzystniejsze efekty dla naszego zdrowia i wybudowania wymarzonej sylwetki.

Kończąc cykl należy pamiętać o tym, aby przeprowadzić fazę związaną z rekonstrukcją mięśni, które przyzwyczają się do niestosowania środka, a także do przygotowania cięć, będąc odpowiednio przygotowanymi będziemy mogli być w stanie stracić zbędne kilogramy, i utrzymać tkankę mięśniową na jaką chcieliśmy zapracować.

 

Podsumowanie

Jeśli jesteś pewien, iż chcesz stosować środek będący silnie toksyczną substancją w stosunkowo niskich dawkach, nic i nikt Cię nie powstrzyma. Zalecamy jednak, aby przed zakupem środka anabolicznego jakim jest Winstrol przeprowadzić rozmowę kontrolną z lekarzem specjalistą, który stwierdzi czy w aktualnym momencie naszej kariery sportowej potrzebujemy rozpoczęcia stosowania tak kontrowersyjnego środka.

Jeśli jednak przeszkadza Ci ryzyko objawienia się możliwych do wystąpienia negatywnych efektów przyjmowania środka, polecamy zapoznać się z nowymi, często zaskakująco prozdrowotnymi wersjami sterydów anabolicznych, mogących przynieść tak samo korzystne dla sylwetki efekty jak Winstrol. Zdrowie i bezpieczeństwo powinny być zawsze na pierwszym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *