Zmarszczki mimiczne w młodym wieku

Mając dwadzieścia lat zazwyczaj nie myślimy o starzeniu. Śmiejemy się ze zmarszczek nie zdając sobie sprawy, że w naszym organizmie już teraz zachodzą istotne zmiany i rozpoczyna się proces starzenia skóry. Najczęściej zmarszczki, nawet te mimiczne, nie są jeszcze widoczne. Gdy jednak tak się dzieje powinniśmy poważnie potraktować ten sygnał. Co zrobić, gdy w wieku dwudziestu lat wokół oczu, ust i na czole już są widoczne bruzdy? Przyjrzyjmy się bliżej sposobom na zmarszczki mimiczne w młodym wieku.

Pierwsze oznaki starzenia

Kiedy mając dwadzieścia la,t widzimy na swojej twarzy pierwsze zmarszczki, powinniśmy przyjrzeć się im uważnie i zastanowić co może być przyczyną ich powstania. Pojawienie się zmarszczek mimicznych w tak młodym wieku może być związane z wieloma czynnikami. Mogą to być: zaburzenia genetycznych, ponieważ wcześniejszemu uszkodzeniu ulegają włókna kolagenowe i elastylowe, niewłaściwy tryb życia, co oznacza brak ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, niezdrowe odżywianie, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Inną przyczyną może być spadek poziomu hormonu wzrostu bądź testosteronu i melatoniny. To właśnie te wymienione powyżej hormony wpływają na regenerację komórek skóry.

Nie grymaś!

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek częstego powtarzania ruchów mimicznych. Jeżeli twoim nawykiem są mrużenie oczu podczas śmiania, grymasy złości czy zdziwienia – możesz się spodziewać zmarszczek mimicznych w okolicach oczu tzw. kurze łapki, ust czy poprzecznych bruzd na czole. Ciężko odzwyczaić się od swoich przyzwyczajeń, jednak może warto chociaż spróbować zwalczyć szkodliwe przyzwyczajenia?

Krem na zmarszczki

Trzeba pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe jedynie opóźniają procesy starzenia się skóry. Mogą także pomagać zapobiegać dalszemu pogłębianiu się zmarszczek mimicznych, jednak nie usuną ich całkowicie. Warte polecenia są natomiast kremy o najsilniejszym działanie przeciwzmarszczkowym, a są nimi kremy zawierające retinol i pochodne kwasu witaminy A, która optycznie spłycają zmarszczki.

A może botox?

Chodź może wydać się to nieprawdopodobne, w wieku dwudziestu lat warto pomyśleć o botoksie. Stosując zabieg w tym wieku możemy odpowiednio „zaimpregnować” naszą skórę i zabezpieczyć ją przed powstawaniem zmarszczek. W późniejszym wieku, kiedy pojawią już się głębokie zmarszczki, na skuteczny zabieg całkowicie usuwający bruzdy może być już niestety za późno.

Im wcześniej zaczniemy poważnie myśleć o zmarszczkach tym większe są nasze szanse na zachowanie elastycznej i promiennej skóry na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *