Jak radzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi

Codzienna praca mięśni twarzy powoduje, iż tworzą się na niej zmarszczki określane mianem zmarszczek mimicznych. Jest to szczególny rodzaj zmarszczek, gdyż pojawiają się bez względu na wiek, nawet u bardzo młodych osób. Najczęściej są wynikiem złej pielęgnacji, niewłaściwej diety bądź wyuczonych grymasów, którymi wyrażamy nasze emocje. Co możemy zrobić by mieć kontrolę nad ich powstawaniem? O sposobach walki i przeciwdziałania zmarszczkom mimicznym czytaj poniżej.

Nie ma lekarstwa na zmarszczki

To prawda, że nie istnieje złoty środek przeciwdziałający bądź usuwający zmarszczki mimiczne. Są jednak pewne sposoby by zapobiegać ich przedwczesnemu powstawaniu w bardzo młodym wieku.

Profilaktyka zmarszczek

To przede wszystkim stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych dostosowanych do potrzeb skóry. Już od dwudziestego roku życia zaleca się stosować krem pod oczy i na powieki. Bliżej trzydziestego roku życia koniecznym staje się używanie kremów na noc, zaś w wieku czterdziestu lat nieodzowne jest stosowanie kremu na dzień, na noc, pod oczy, a dodatkowo serum z witaminą C bądź kolagenem czy retinolem.

Masaż twarzy

Powinien być wykonywany systematycznie, najlepiej codziennie. Sprowadza się on do kilku prostych ćwiczeń na poszczególne partie twarzy. Wykonanie pełnej serii nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Wystrzegaj się słońca

Według wielu specjalistów przyczyną powstawania zmarszczek jest nadmierne opalanie się. Szkodliwe jest nie tylko opalanie na słońcu, ale także to w solarium. Wysusza ono bowiem skórę i pozbawia elastyczności. Podrażniona promieniowaniem skóra jest znacznie bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, przede wszystkim mimicznych. Aby zapobiegać powinniśmy chronić twarz nosząc ochronne kapelusze i koniecznie okulary przeciwsłoneczne z filtrem, najlepiej z dużymi szkłami ochraniającymi całe okolice oczu.

Ważna dieta

W celu uelastycznienia skóry zaleca się przyjmować multiminerały oraz witaminy A, B, C i E. Witaminy te są skuteczne w unieszkodliwianiu wolnych rodników. Starajmy się zdrowo odżywiać by nie zatruwać organizmu szkodliwymi substancjami. Także palenie tytoniu jest wyjątkowo szkodliwe dla skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *